Odkryjemy ich potencjał

SI Integracja Sensoryczna

W naszym gabinecie prowadzimy terapię zaburzeń Integracji Sensorycznej.  Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych terapeutów. Dysponujemy profesjonalnie wyposażonymi salami. Zajęcia poza efektem terapeutycznym dostarczają dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i są dla nich przyjemnością i dobrą zabawą, mimo tego, iż ciężko na nich pracują.

Zapisy telefoniczne – tel. 512 157 999.

SI -integracja sensoryczna

Teoria - co to jest?

Jest to proces, w którym wszystkie wrażenia dostarczane przez zmysły są łączone w całość i przekładają się na celowe działanie. Nasze zmysły odbierają wszystkie informacje docierające do nas ze świata zewnętrznego, następnie są one przekazywane do mózgu, segregowane i interpretowane tak abyśmy mogli zareagować odpowiednio do danej sytuacji. Większości zachodzących procesów nie jesteśmy świadomi. Doskonale znamy działanie zmysłu smaku, wzroku, węchu i słuchu ale nie zawsze mamy świadomość, że odbieramy dużo więcej bodźców, dostarczanych przez dotyk, ruch i pozycje ciała. Do prawidłowego funkcjonowania dziecka niezbędne jest harmonijne współdziałanie wszystkich zmysłów oraz prawidłowa ich interpretacja, integracja i przetwarzanie przez mózg, co dostarcza mu informacji o nim samym i otaczającym go świecie. Wraz z rozwojem integracji zmysłowej wzrasta jakość i precyzja wykonywanych czynności.

Terapia integracji sensorycznej (SI)
Założenia dotyczące podstaw teoretycznych oraz sposobów diagnozy i terapii zaburzeń integracji sensorycznej opracowała dr Jean Ayres. Zwróciła ona uwagę, iż u podstaw integracji zmysłowej leżą trzy najwcześniej dojrzewające układy zmysłów: dotykowy, proprioceptywny oraz przedsionkowy. Wraz z rozwojem i integracją odruchów tworzą one podstawę, która kształtuje rozwój dziecka.

W trakcie zajęć SI dziecko, angażując swoje ciało i pobudzając układy zmysłów wykonuje pod kontrolą terapeuty całą gamę ćwiczeń. Zajęcia odbywają się na sali wyposażonej w sprzęt i przygotowanej do terapii SI. Prowadzone są one w formie, która pozwala dziecku na doznanie wielu bodźców, wykazanie własnej kreatywności i przezwyciężenie słabości.

Jeśli niepokoją Cię niektóre zachowania Twojego dziecka, to zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu. Nasi terapeuci odpowiedzą na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Zapewnimy Waszemu dziecku kompleksową pomoc (terapia integracji sensorycznej, rehabilitacja ruchowa, psychomotoryka, pomoc psychologa i logopedy) pozwalającą na prawidłowy rozwój.

Dysponujemy profesjonalnie wyposażonymi salami do terapii integracji sensorycznej. Nasi wysoko wykwalifikowani terapeuci poprowadzą interesujące zajęcia w których Państwa dzieci będą z przyjemnością uczestniczyły.

SI - integracja sensoryczna

Wskazania - dla kogo?

Rodzaje problemów dziecka przy których wykorzystuje się terapię Integracji Sensorycznej (SI):

– Nadpobudliwość

– Brak koncentracji uwagi

– Kłopoty z nauką (pisanie, czytanie, zapamiętywanie)

– Ataki agresji i złości

– ADHD

– Słaba sprawność ruchowa

– Kłopoty z koordynacją ruchu

– Unikanie placów zabaw (huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele, itp.)

– Choroba lokomocyjna

– Problemy z samoobsługą (ubieranie się, jedzenie, mycie)

– Nadwrażliwość dotykowa (problemy przy czesaniu, myciu, jedzeniu niektórych potraw, zabawach
  plastycznych  – dotykanie różnych faktur, itp.)

– Opóźnienie rozwoju mowy lub wady wymowy

– Dziecko jest powolne, nieśmiałe, nadmiernie wyciszone, unikające nowych doświadczeń i kontaktu z   
   rówieśnikami

Jeśli niepokoją Cię niektóre zachowania Twojego dziecka, to zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszego gabinetu