Odzyskaj pełną sprawność

Rehabilitacja dla dorosłych

– Ćwiczenia ogólnokondycyjne
– Bóle krzyża
– Ćwiczenia wzmacniające
– Ćwiczenia modelujące ciało
– Rehabilitacja po urazach
– Rehabilitacja neurologiczna
– Zajęcia grupowe dla pań ( małe 4-osobowe grupy)

Zajęcia prowadzimy w gabinecie oraz w domu pacjenta.

Zapisy telefoniczne – tel. 512 157 999

FAQ - najczęśćiej zadawane pytania

Co to jest rehabilitacja?

Rehabilitacja dla dorosłych pomaga poprawić jakość życia, zwiększać zdolności ruchowe, redukować ból, poprawiać wydolność organizmu, zapobiegać przewlekłym chorobom i umożliwia powrót do normalnego funkcjonowania.

Rehabilitacja może być stosowana w leczeniu szeregu schorzeń, w tym bólu kręgosłupa, urazów sportowych, artretyzmu, chorób serca, udarów, pourazowych stanów i wielu innych.

Metody rehabilitacji dla dorosłych obejmują fizjoterapię, terapię manualną, masaż, trening siłowy, elektrostymulację i wiele innych, w zależności od potrzeb pacjenta i rodzaju problemu.

Czas trwania procesu rehabilitacji zależy od rodzaju problemu, stanu pacjenta i postępów w terapii. Może to być proces krótkotrwały lub długotrwały.

Dieta może być ważnym elementem procesu rehabilitacji, zwłaszcza w przypadku problemów z wagą lub chorób metabolicznych. Współpraca z dietetykiem może pomóc w osiągnięciu celów zdrowotnych.

Terapeuci starają się minimalizować dyskomfort i ból podczas rehabilitacji, stosując odpowiednie techniki i dostosowując plan leczenia do tolerancji pacjenta.

W niektórych przypadkach leki mogą być częścią planu rehabilitacji, szczególnie w przypadku kontroli bólu lub stanów zapalnych. Decyzję o leczeniu farmakologicznym podejmuje lekarz.

Tak, wsparcie rodziny lub bliskich jest ważne w procesie rehabilitacji. Może to pomóc pacjentowi w motywacji oraz dostosowaniu planu leczenia do życia codziennego.